Цілюща Сила Звукової Терапії

Спів птахів. Розмови людей. Звуки сирен. Чи ми усвідомлюємо їх чи ні, але ми оточені звуками. Загалом, багато з них мають важливу мету. Діти плачуть для того, щоб попередити дорослих, що їм щось потрібно. Дзвони сповіщають нам час. Але що, якби ми могли б використовувати звуки, щоб зцілити наші тіла і розум?

Звукова терапія спрямована саме на це. Використання музики та звуків для отримання позитивного або цілющого ефекту. Хоча практика сама по собі сягає тисяч років, звукотерапія переживає сучасний ренесанс. Інтернет зробив доступ до ресурсів легшим, ніж будь-коли раніше.

Навіть коли ми спимо, наші вуха все ще працюють, поглинаючи кожен звук, який нас оточує. Той, хто має немовлят, знає це дуже добре!

Фізіологічний ефект
Коли ви чуєте різкий гучний звук, це призводить до збільшення частоти серцевих скорочень. Ваше тіло наповнює себе гормонами стресу, і ви готуєтесь до небезпеки.

Психологічний ефект
Є ж пісня, яка колись змушувала вас плакати? Або та, від якої завжди отримуєте умовне накачування енергією?

Знаючи, що ми настільки сильно залежимо від звуку, ми можемо використовувати звуки на нашу користь, щоб досягти бажаного почуття чи емоційного стану. Коли ми хочемо зосередити увагу і не відволікатись, ми можемо використовувати звуки широкого спектру, наприклад, білий шум, для маскування зовнішніх. Якщо нам треба відволіктись, коли ми знервовані і тривожні, ми можемо включати якусь спокійну музику.

Існує зростаюча гора доказів, яка говорить про те, що звукова терапія безперечно працює, навіть якщо ми не розуміємо як і чому.

Є безліч безкоштовних ресурсів в Інтернеті для генераторів шумів, які допомагають блокувати зовнішні звуки або збільшують фокус. Деякі, такі як “звуки дощу” наприклад, специфічні для одного типу шуму (дощ та атмосфера кави, відповідно). Програми медитації та свідомого сну також почали включати фоновий шум у їх функціональність.