Медитація. Як це впливає на нас?

Зовсім недавно ми дізналися, наскільки проста (не легка, але проста) може бути медитація і яку величезну користь вона дає для щастя.

Що таке медитація?
Існують різні способи медитувати. Це фокус уваги, коли ви зосереджені на одній конкретній справі – це може бути ваше дихання, відчуття у вашому тілі або об’єкт поза межами вас.

Кращий фокус
Оскільки медитація – це практика, спрямована на нашу увагу та усвідомлення, то по закінченню, це покращує наш фокус, навіть коли ми вже не медитуємо. Це тривалий ефект від звичайних медитацій.

Менше тривоги
Цей пункт досить технічний, але дійсно цікавий. Чим більше ми медитуємо, тим менша тривожність. Це виходить тому, що ми розпушуємо з’єднання певних нервових шляхів. Це звучить як шось шкідливе, але це не так.

Більше творчості
Дослідники Лейденського університету в Нідерландах вивчали як посередницьку увагу людей, так і медіацію, щоб побачити, чи відбулося покращення творчості пізніше. Вони з’ясували, що люди, які практикували медитацію, краще виконували завдання, яке вимагало від них нових ідей.

Більше співчуття
Дослідження з медитації показали, що співпереживання та співчуття вищі в тих, хто регулярно практикує медитацію. Один з експериментів показав учасникам образи інших людей, які були або хорошими, або поганими, або нейтральними. Учасники змогли зосередити свою увагу та зменшити емоційні реакції на образи, навіть якщо вони не були в медитативному стані.

Менше напруження
Дослідження 2012 року розбило групу менеджерів з управління людьми на три. Одна третина – в навчальному тренінгу з медитації, ще третю – тренінг з релаксації тіла, а остання третина не навчалася взагалі. У підсумковій перевірці група, яка брала участь у тренуванні з медитації, повідомила про менший стрес під час тестування, ніж у обох інших груп.